Ruszyła IV edycja projektu „Jestem łebski”

Projekt „Jestem łebski” skierowany jest do dzieci i młodzieży i ma na celu zapoznanie ich z historią Łeby, jej mieszkańcami oraz zabytkami, a także pokazanie młodym łebianom, że Łeba jest miejscem, w którym warto mieszkać, uczyć się, pracować oraz rozwijać swoje pasje.

W tym roku do projektu zgłosiło się 15 uczniów z kl. IV-V Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Łebie.

Podczas spotkań w bibliotece łebscy ułożą  swój hymn oraz legendę o Łebie, przygotują prezentację multimedialną o znaleziskach archeologicznych w Zasypanym Mieście, zaprojektują pocztówki z Łeby i kalendarz na 2017 rok – „Tajemnicza Łeba”, a także spróbują nakręcić filmik o swoim mieście pt. „Cudze chwalicie, swego nie znacie”.

Oprócz tego uczniowie  spotkają się z przewodnikiem, który opowie im o zabytkach Łeby i jej ciekawych miejscach  oraz poznają pracę łebskich rybaków. Projekt zachęci ich także do zainteresowania się historiami swoich rodzin, które uzupełnią „Mapę Łebian” prowadzoną przez bibliotekę. Ponadto uczniowie sprawdzą, czy mieszkańcy Łeby pamiętają Danutę Hryniewicz i Andrzeja Urbańczyka oraz zbiorą od nich informacje na temat zimy stulecia w Łebie  i powodzi w latach 60.

Młodzi łebianie opowiedzą  także o swoich pasjach i spotkają się z młodzieżą z Łebskiego Klubu Wolontariatu, która zachęci ich do pozostania wolontariuszami.