Zwiedzaj Łebę z naszym przewodnikiem

Nareszcie udało nam się skończyć nasz nietypowy przewodnik w postaci kart do gry ,,Piotruś”.  Każdy z nas musiał  zrobić po dwie identyczne karty. Karty informują o zabytkach lub o ważnych miejscach w Łebie, a naszym ,,Piotrusiem” jest herb Łeby, który przedstawia rybogryfa z wbitym w grzbiet czarnym krzyżem.

Na kartach można zobaczyć: ruiny kościoła św. Mikołaja, kościół WNMP,  kościół św. Jakuba Apostoła, Krzyż Ojców Oblatów, hotel Neptun, dzwon przeciwmgielny Ludzi Morza, najstarszy dom w Łebie, świerkową tratwę NORD kapitana Andrzeja Urbańczyka, kamień upamiętniający gminę ewangelicką, ławkę Maxa Pechsteina, srebrnego dorsza , Krzyż Ludzi Morza, kamień z Alei Prezydenckiej, ławkę poświęconą łebskiej ,,Psiarze”- pani Danucie Hryniewicz, skrzynię czasu na Skwerze Rybaka, obelisk pojednania , figurkę anioła chrzcielnego, figurę św. Jakuba Apostoła, Matkę Bożą Orędowniczkę  Maxa Pechsteina.

Przewodnik był już wykorzystywany przez dzieci, którym bardzo  podobała się nasza gra.

Jedna karta, która przedstawia świerkową tratwę NORD, została wysłana jako prezent urodzinowy do kapitana Andrzeja Urbańczyka, który na tej właśnie tratwie przepłynął  Bałtyk. Mamy nadzieję, że karta spodoba się Panu Kapitanowi.

Wszystkich zapraszamy na wędrówkę po Łebie z naszym przewodnikiem.