Warsztaty literackie i sztuki opowieści z Michałem Malinowskim

Dnia 20 i 21 czerwca nasi łebscy brali udział w warsztatach opowieści prowadzonych przez pana Michała Malinowskiego – założyciela Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści (MuBaBaO).

Pierwszego dnia opowiadaliśmy co nieco o sobie, o tym co nas najbardziej interesuje. Kiedy zeszliśmy na temat opowieści, większość uczestników przyznała, że łebskie bunkry niedaleko gimnazjum, są bardzo intrygujące. Na podstawie naszych wyznań, każdy miał za zadanie napisać krótkie opowiadanie z bunkrami w tle. Wszystkie opowiadania wyszły fantastycznie. Po tym ćwiczeniu mogliśmy się zabrać za opowiadanie ich, co nie było sztuką prostą. Uczyliśmy się jak modulować głos, jak ubarwiać nasze opowieści. Pierwszy dzień warsztatowy zakończyliśmy opowiadaniem sobie kawałów i fragmentów ze znanych nam kabaretów z „Mariolką”.

Na drugi dzień wszyscy przyszli w dobrych humorach. Każdy na luzie podchodził do pracy, nie było żadnych dziwnych sytuacji. Dzień zaczęliśmy od rozmowy, potem krótka przerwa na śniadanie i dalej ruszyliśmy z zajęciami. W tym dniu bardzo przydały się nam najrozmaitsze kawały i nie tylko. Bardzo dobrym ćwiczeniem na wyrażanie ekspresji i emocji było ułożenie krótkiej historyjki o zwierzęciu. Zwierzaki były różne: psy, koty, biedronki. Potem za pomocą słów i gestów musieliśmy opowiedzieć swoją historię. W jednej z nich nie zabrakło nawet pędzącego pociągu.Pod koniec warsztatów wszyscy byliśmy bardzo zadowoleni i czekaliśmy na kolejne tego typu rzeczy. Na całe szczęście dowiedzieliśmy się, że latem w Łebie będzie „Czekoladowisko”, na które czekamy z utęsknieniem.

Karolina Kotkowska – uczestniczka projektu „Jestem łebski” realizowanego dla młodzieży gimnazjalnej przez Bibliotekę Miejską