Byliśmy w studiu nagrań Sławomira Łosowskiego i w Pomorskim Centrum Toksykologii

Dnia 18 czerwca wybraliśmy się do Gdańska do Pomorskiego Centrum Toksykologii oraz studia nagrań pana Sławomira Łosowskiego. Na tę wycieczkę czekaliśmy od początku naszego projektu.

W centrum toksykologii powitał nas pan doktor n.m. Waldemar Waldman – dyrektor PCT. Dowiedzieliśmy się od niego z jakimi najczęściej zatruciami trafiają do kliniki pacjenci oraz  jak niebezpieczne może być  przyjmowanie leków w dużych ilościach. Oprócz tego  mogliśmy obejrzeć gabinet zabiegowy, w którym znajdują się różne medyczne urządzenia oraz pokój lekarski. Niektórzy z nas mieli szansę zobaczyć przeprowadzenie zabiegu na pacjencie.

PCT obsługuje cztery województwa: pomorskie, zachodnio-pomorskie, kujawsko-pomorskie i warmińsko-mazurskie. Do kliniki dzwonią pacjenci z różnymi zapytaniami:  np. co zrobić w momencie, gdy zbił się termometr, a dziecko połknęło rtęć? Takich zapytań rocznie jest około 5 tysięcy.

Po tym spotkaniu udaliśmy się do studia nagrań pana Sławomira Łosowskiego, którego znamy z koncertów w Łebie. Zostaliśmy tam przyjęci bardzo ciepło i miło. W studiu obejrzeliśmy profesjonalny sprzęt i jeden z najstarszych komputerów w Polsce (Atari). Dzięki uprzejmości pana Łosowskiego mogliśmy nagrać parę swoich piosenek oraz dodatki do „Zaczarowanego Miasta”. W trakcie nagrań było dużo śmiechu. Zwłaszcza wtedy, gdy musieliśmy powiedzieć słowo „Łeba” głosem jak w horrorze.

W drodze powrotnej zajechaliśmy do KFC i McDonalda, a potem z uśmiechami na twarzy wróciliśmy do domu. Wycieczkę będziemy pamiętać bardzo długo.

Karolina Kotkowska, Angelika Greczko i Weronika Malek– uczestniczki projektu „Jestem łebski” realizowanego dla młodzieży gimnazjalnej przez Bibliotekę Miejską

Studio nagrań Sławomira Łosowskiego www.losowski.pl

Pomorskie Centrum Toksykologii www.pctox.pl