Warsztaty autoprezentacji i wystąpień publicznych

W dniach 12 i 13 marca odbyły się warsztaty autoprezentacji i wystąpień publicznych z panami: Piotrem Mereckim i Markiem Rogalą. Są oni radiowcami ze Słupska.

Pierwszego dnia pracowaliśmy przede wszystkim nad dykcją. Czytaliśmy różne reportaże, mówiliśmy z korkiem w buzi. Było bardzo śmiesznie kiedy podczas  zabawy z korkiem musieliśmy powtórzyć bajeczkę.

Na koniec dnia śpiewaliśmy szanty. Dostaliśmy też pracę domową , która polegała na tym, aby przygotować fragment tekstu i ciekawą opowieść , która będzie trwała minutę.

Drugi dzień zajęć rozpoczęliśmy od bardzo śmiesznych i ciekawych ćwiczeń.

Miały one poprawić naszą zdolność do autoprezentacji. Kiedy skończyliśmy, zajęliśmy się naszą pracą domową. Zaczęliśmy od minutowych historyjek.  Czasem było ciekawie, a czasem też bardzo śmiesznie.  Była to dla nas próba wystąpienia przed publicznością oraz pokonania tremy.

Na koniec  podsumowaliśmy nasze działania po czym przystąpiliśmy do czytania fragmentów różnych tekstów. Musieliśmy zawarte w nich informacje przeczytać w różny sposób  np. tak, jak byśmy czytali przepis kulinarny, albo tekst hip-hopowy lub bajeczkę dla małych dzieci.

Następnie pisaliśmy na kartkach  każdego z uczestników odpowiedź na pytanie: „Co najbardziej podoba Ci się we mnie”. Okazało się, że każdy z nas ma w sobie  również zalety, a nie tylko wady.

Zajęcia z autoprezentacji i wystąpień publicznych były bardzo ciekawe i interesujące. Dowiedzieliśmy się na nich różnych nowych wiadomości. Pan Marek i pan Piotr byli bardzo miłymi osobami.

Kamila Garstka –   uczestniczka projektu „Jestem  łebski”

realizowanego dla młodzieży gimnazjalnej przez Bibliotekę Miejską