Spotkanie z red. Sylwią Lis z ” Głosu Pomorza”

W bibliotece miejskiej „łebscy” spotkali się z redaktor „Głosu Pomorza” panią Sylwią Lis, która pracuje w redakcji w Lęborku.

Gdy zadaliśmy pani pytanie: -„Czy chciałaby Pani pracować w innym zawodzie?” – odpowiedziała, że chociaż skończyła pedagogikę, to nie chciałaby być nauczycielką. Zawodu dziennikarza nie zamieniłaby na żaden inny. Ten zawód wybrał ją. Do redakcji trafiła przez przypadek. Szukała pomysłu na pracę i odwiedziła redakcję Dziennika Bałtyckiego w Bytowie. W ten sposób została dziennikarką.

Ze spotkania dowiedzieliśmy się, że praca redaktora wcale nie jest prosta i łatwa. Wymaga poświęcenia. Dowiedzieliśmy się również, że redaktor musi być zawsze przygotowany do napisania artykułu.

Według pani Lis :-„Każda osoba, która ukończy wyższą uczelnię, która jest ciekawa świata, ma sporo wiedzy ogólnej z każdej dziedziny życia, która jest kreatywna i umie poradzić sobie w każdej sytuacji  może zostać dziennikarzem”.

Pani redaktor pisze artykuły codziennie i ma swoich informatorów. „Głos Pomorza”, w którym pracuje ma jedną stronę poświęconą Łebie i Lęborkowi.

Całe spotkanie przebiegło bardzo miło i wesoło. Zadaliśmy też dużo zabawnych i lekkich pytań typu: -„Co Pani nosi w torebce?”, – „Czy lubi Pani zwierzęta?”, -„Czy ma Pani jakieś śmieszne wspomnienia związane z pracą?”.

Na zakończenie pani redaktor zachęciła nas do tego, żebyśmy się uczyli. Bo nauka jest kluczem do tego, co nas spotka w przyszłości.

         Ola Gierszewska –  uczestniczka projektu „Jestem  łebski”

realizowanego dla młodzieży gimnazjalnej przez Bibliotekę Miejską