Warsztaty dziennikarskie i kurs samoobrony

W dniach 28.02 – 01.03.2013 r. odbyły się warsztaty dziennikarskie i kurs samoobrony, które prowadził pan Krzysztof Petek. W czasie warsztatów dziennikarskich uczyliśmy się jak zbierać informacje oraz dowiedzieliśmy się jak wygląda profesjonalny artykuł. Pan Petek opowiadał nam również  historie ze swojej pracy dziennikarskiej.Dowiedzieliśmy się także jakie cechy powinien posiadać dziennikarz, skąd można czerpać źródła tematów, jak zebrać materiał oraz jakie są gatunki dziennikarskie. Rozmawialiśmy o fotografii  prasowej, poznaliśmy strukturę redakcji, prawo prasowe, a także dowiedzieliśmy się o pułapkach i zagrożeniach w jakich może znaleźć się dziennikarz.

Oprócz tego mieliśmy zajęcia z psychologii w dziennikarstwie, które prowadziła pani Agnieszka Skorupa. Pani Agnieszka jest psychologiem i pracuje na Uniwersytecie Śląskim.

W czasie warsztatów mówiła nam o autoprezentacji, komunikacji i perswazji.

W czasie kursu samoobrony pan Petek pokazał nam jak skutecznie uwolnić ręce od chwytu drugiej osoby, kilka przydatnych dźwigni oraz ćwiczenia, dzięki którym  możemy poprawić swoją formę, jeśli będziemy codziennie ćwiczyć . Chwyty, których się nauczyliśmy mają służyć nam do obrony, a nie zrobienia komuś krzywdy.

Warsztaty bardzo nam się podobały.

 

Karol Wójcik – uczestnik projektu „Jestem  łebski”

realizowanego dla młodzieży gimnazjalnej przez Bibliotekę Miejską