Spotkanie Łebskich z Burmistrzem oraz Przewodniczącą Rady Miejskiej.

W środę 23.01.2013 uczestnicy projektu „Jestem  łebski” spotkali się w Bibliotece Miejskiej z burmistrzem Łeby – panem Andrzejem Strzechmińskim oraz z przewodniczącą Rady Miejskiej panią Barbarą Dąbrowską. Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze.

Łebscy zadawali dużo pytań na różne tematy. Od Pana Burmistrza dowiedzieliśmy się m.in. na czym polega praca burmistrza, co należy do jego obowiązków, co chciałby zmienić w Łebie.  Pani Przewodnicząca powiedziała o tym, że burmistrz i rada muszą ściśle ze sobą współpracować i nie mogą działać oddzielnie. Poprzez spotkanie bardziej poznaliśmy Pana Burmistrza także od strony prywatnej. Bo przecież  „człowiekiem trzeba być, a burmistrzem się bywa”. Pan Burmistrz  powiedział nam, że słucha zespołu Dżem, jego ulubionym filmem są „Bliskie spotkania 3 stopnia”, a ulubioną potrawą polędwiczki wieprzowe w sosie serowym.

Panią Przewodniczącą spytaliśmy o to: jaki ma wpływ na funkcjonowanie miasta jako Przewodnicząca Rady Miejskiej oraz czy lubi zwierzęta. Pani Przewodnicząca także zdradziła nam  swoją ulubioną potrawę,  są to zrazy i muzykę – bardzo podoba się  jej muzyka z serialu „Nad rozlewiskiem”.

Okazało się, że zarówno Pan Burmistrz jak i Pani Przewodnicząca mają takie samo świetne wspomnienie z dzieciństwa. Mianowicie oboje za swoje pierwsze zarobione pieniądze kupili sobie jeansy. Pan Burmistrz zdradził nam, że kupił je o kilka rozmiarów za duże, aby służyły mu dłużej, a Pani Przewodnicząca, że aby na nie zarobić jeździła traktorem.

Pan Burmistrz Strzechmiński przekonywał nas  także, że „nie ważne z jakiej miejscowości pochodzimy, dużej czy małej, bo możemy być lepsi od młodzieży z dużych metropolii  i w niczym nie ustępujemy młodzieży z dużych miast.” Natomiast Pani Przewodnicząca  powiedziała, że „jeżeli będziemy  dobrze postrzegali Łebę i czuli się łebianami, to będziemy mogli  realizować tu swoje pomysły”.

Łebscy wyszli ze spotkania bardzo zadowoleni i już nie mogą się doczekać wizyty w Urzędzie Miasta.

Weronika Malek i Filip Majchrzak – uczestnicy projektu „Jestem łebski’ realizowanego dla młodzieży przez Bibliotekę Miejską